Van AMS naar Qnect: nieuwe omgeving voor de RI&E vanaf 26-11-2026
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
Het stapelen van kratten en dozen op pallets zorgt voor een forse fysieke belasting. De geldende normen worden daarbij... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het thema Werkdruk en ongewenst gedrag in de Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren... lees meer »
In Nederland mogen asielzoekers in veel gevallen werken, maar daar gelden duidelijke voorwaarden voor. Zo moet de asielaanvraag minimaal zes maanden in behandeling zijn voordat betaald werk is toegestaan. Daarnaast heeft de werkgever een tewerkstellingsvergunning (TWV) van het UWV nodig.
Sinds 12 juni 2026 gelden nieuwe, strengere regels. Bepaalde groepen asielzoekers mogen niet meer werken, ook niet als hun procedure langer dan zes maanden loopt. Dit geldt bijvoorbeeld voor asielzoekers uit veilige landen, bij onjuiste gegevens in de aanvraag of wanneer een andere EU‑lidstaat verantwoordelijk is voor de procedure.
Voor wie wél mag werken, geldt dat zij recht hebben op hetzelfde loon als Nederlandse werknemers. Werkgevers moeten dit bij de aanvraag van de TWV aantonen. Het UWV beoordeelt deze aanvragen en controleert de voorwaarden.
Het kabinet wil de regels mogelijk verder aanpassen. Er ligt een plan om de wachttijd te verkorten van zes naar drie maanden, zodat asielzoekers sneller kunnen deelnemen aan de arbeidsmarkt en bijdragen aan hun integratie.
Ook zonder betaald werk zijn er beperkte mogelijkheden. Zo kunnen asielzoekers vrijwilligerswerk doen of werkzaamheden verrichten in een opvanglocatie.
Kijk voor uitgebreide informatie op: Rijksoverheid en UWV