Van AMS naar Qnect: nieuwe omgeving voor de RI&E vanaf 26-11-2026
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
26 november is de richtdatum waarop we overstappen van het huidige Arbomanagementsysteem (AMS) naar Qnect, de vernieuwde... lees meer »
Het stapelen van kratten en dozen op pallets zorgt voor een forse fysieke belasting. De geldende normen worden daarbij... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het thema Werkdruk en ongewenst gedrag in de Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren... lees meer »
In de nieuwsbrief van deze maand wijst het RIVM op de risico’s bij het werken op hoogte. Vallen van hoogte blijkt al lange tijd één van de belangrijkste oorzaken van letsel op de werkvloer. In Nederland komt ongeveer 25 procent van alle geregistreerde ernstige arbeidsongevallen door vallen van hoogte.
Ook in de Vlees- en Vleeswarenindustrie wordt regelmatig op hoogte gewerkt, met name door medewerkers van de technische dienst en bij werkzaamheden op (beweegbare) bordessen.
De Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren bevat richtlijnen over het werken op Bordessen en over andere vormen van Werken op hoogte. Daarin zijn uiteenlopende eisen te vinden die voor alle bedrijven in de sector gelden en die er op gericht zijn het valgevaar weg te nemen of te verminderen. Ga daarom naar de Arbocatalogus en zie of er verbeteringen nodig zijn in het eigen bedrijf.
Interesse in de Nieuwsbrief van het RIVM ‘Samen werken aan Veilig werken’? Meld je aan via info@nieuwsbrief.rivm.nl