Voorkom ongevallen met messen
In de afgelopen jaren constateerden arbeidsinspecteurs bij meerdere bedrijven in de sector onveilige situaties met... lees meer »
In de afgelopen jaren constateerden arbeidsinspecteurs bij meerdere bedrijven in de sector onveilige situaties met... lees meer »
De Werkgroep Arbocatalogus Vlees en Vleeswaren nodigt u uit voor de themamiddag nieuwe werkwijze ongevalsonderzoek op 4... lees meer »
De nazomer brengt hoge temperaturen met zich mee. Meerdere bedrijven hebben al stappen gezet om de werkomstandigheden in... lees meer »
De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft voor dit jaar een aantal speerpunten aangewezen voor haar inspecties in de Vleeswarenindustrie. Eén ervan betreft de veiligheid van machines.
Bij inspecties in de afgelopen jaren constateerden arbeidsinspecteurs bij meerdere bedrijven in de sector onvoldoende afscherming van bewegende en snijdende delen van machines. Daarnaast constateerden zij dat er regelmatig onvoldoende aandacht was voor het druk- en spanningsloos maken van machines bij onderhoud en het verhelpen van storingen. Ook werd tijdens deze werkzaamheden de ongewenste herinschakeling van de machine niet altijd voldoende voorkomen.
Met de Branche-RI&E van de sector kan een bedrijf onder meer nagaan of het voldoet aan de voorschriften op het gebied van machineveiligheid. Dit RI&E-instrument verschijnt voor de zomer overigens in een nieuwe, geactualiseerde versie.
Verder biedt de Arbocatalogus Vleeswaren antwoorden op vragen als:
Door te zorgen voor veilige machines maakt een bedrijf minder kans op boetes van de Arbeidsinspectie, en nog veel belangrijker: het voorkomt bedrijfsongevallen.