Nieuwe RVU-regeling Vleeswarenindustrie per 1 augustus 2026
Werknemers in de vleeswarenindustrie kunnen ook na 1 augustus 2026 gebruik blijven maken van de Regeling Vervroegd... lees meer »
Werknemers in de vleeswarenindustrie kunnen ook na 1 augustus 2026 gebruik blijven maken van de Regeling Vervroegd... lees meer »
De leden van de VNV en de vakbonden FNV en CNV hebben ingestemd met het onderhandelingsresultaat. Dit betekent dat... lees meer »
De maand juni brengt hoge temperaturen met zich mee. En de zomermaanden moeten nog komen. De Arbocatalogus Vlees en... lees meer »
In de vleessector wordt gebruikt gemaakt van X-ray, met name voor kwaliteitsbepaling van vleesproducten en voor de vaststelling van het vetgehalte daarvan. Ook enkele vleeswarenbedrijven gebruiken X-Ray om gevulde producten te controleren op productvreemde stoffen.
X-ray (ofwel röntgenstraling, ofwel radioactieve straling) is een vorm van ioniserende straling, een energierijke straling die atomen kan veranderen.
Iedereen die met een röntgentoestel of radioactieve bron werkt, of daarbij in de buurt verblijft, kan een risico lopen op gezondheidsschade. Ook bij een lage dosis. Blootstelling aan ioniserende straling kan ernstige gevolgen hebben voor de gezondheid. Het kan schade brengen aan weefsel en DNA waardoor er ondermeer een verhoogd risico op kanker ontstaat. Schadelijke effecten op de gezondheid zijn meestal pas na jaren zichtbaar. Blootstelling aan ioniserende straling kan plaatsvinden zonder dat iemand dat merkt. Straling is niet te zien, te ruiken of te voelen.
Bij goed ingekapselde bronnen van X-ray apparaten is de blootstelling overigens niet gevaarlijk voor de gezondheid.