Wordt AI net zo onmisbaar als het mobieltje?
AI zal op alle werkzaamheden een enorme invloed hebben, ook als het gaat om arbeidsomstandigheden. Dit was één van de... lees meer »
AI zal op alle werkzaamheden een enorme invloed hebben, ook als het gaat om arbeidsomstandigheden. Dit was één van de... lees meer »
Voor sommigen is eerder stoppen een wens, voor anderen noodzaak. Maar wat betekent dat financieel? Jan liet zich goed... lees meer »
Mogelijke maatregelen en aandachtspunten op een rij om bedrijfsongevallen bij het laden en lossen te voorkomen.... lees meer »
De 100.000 banen afspraak dateert alweer van enige tijd geleden. Toch agenderen sociale partners in de vlees- en vleeswarensector deze afspraak regelmatig tijdens hun overleggen. De intentie om vorm te geven aan deze afspraak is er wel degelijk.
Hoe zat het ook alweer?
In het sociaal akkoord van april 2013 is afgesproken dat werkgevers extra banen creëren voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Deze afspraak wordt ondersteund door de participatiewet. Deze doelgroep heeft het moeilijk met het vinden van werk bij een reguliere werkgever. Door deze afspraak moet het de kansen op regulier werk, voor deze mensen, vergroten. De afspraak beoogt om in 2026, 100.000 extra banen in de marktsector te hebben.
Naast de hiervoor genoemde honderdduizend banen, zou de overheid nog eens 25.000 banen voor haar rekening nemen.
De laatste tijd horen we steeds vaker, dat het realiseren van deze ambitie niet gaat lukken. Heeft u noemenswaardige ervaringen met betrekking tot het aannemen e/o begeleiden van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, stuur dan s.v.p. een mail naar: info@vleeswerkt.nl of info@vleeswarenwerkt.nl