Wordt AI net zo onmisbaar als het mobieltje?
AI zal op alle werkzaamheden een enorme invloed hebben, ook als het gaat om arbeidsomstandigheden. Dit was één van de... lees meer »
AI zal op alle werkzaamheden een enorme invloed hebben, ook als het gaat om arbeidsomstandigheden. Dit was één van de... lees meer »
Voor sommigen is eerder stoppen een wens, voor anderen noodzaak. Maar wat betekent dat financieel? Jan liet zich goed... lees meer »
Mogelijke maatregelen en aandachtspunten op een rij om bedrijfsongevallen bij het laden en lossen te voorkomen.... lees meer »
Staatssecretaris Wiebes van Financiën heeft 18 november de tweede voortgangsrapportage van de Wet DBA naar de Tweede Kamer gestuurd. Daarin zegt hij toe de handhaving op de wet DBA op te schorten 1 januari 2018.
De Belastingdienst zal echter wel vanaf 1 mei 2016 voor de “evident kwaadwillenden” starten met een repressief handhavingsbeleid.
Het uitstel houdt in dat zzp’ers en opdrachtgevers langer de tijd krijgen om hun werkwijzen aan te passen aan de wet. Wiebes maakt een uitzondering voor opdrachtgevers en opdrachtnemers die met hun handelwijze een oneigenlijk financieel voordeel behalen en het speelveld aantasten op een oneerlijke manier, wanneer zij een situatie van evidente schijnzelfstandigheid laten voortbestaan. Zij kunnen weten dat er feitelijk sprake is van een dienstbetrekking. Daarnaast gaat het kabinet in de tussenliggende periode bekijken hoe de begrippen ‘gezag’ en ‘vrije vervanging’ kunnen worden ingevuld naar huidige maatschappelijke beeld van een arbeidsverhouding.
Klik hier voor de brief van staatssecretaris Wiebes aan de Tweede Kamer.