Wijziging arbeidskorting bij arbeidsongeschiktheidsuitkeringen
Betaalt u als werkgever een uitkering aan uw werknemer? En ontvangt deze werknemer daarnaast ook loon uit tegenwoordige... lees meer »
Betaalt u als werkgever een uitkering aan uw werknemer? En ontvangt deze werknemer daarnaast ook loon uit tegenwoordige... lees meer »
Save the Date: 6 oktober 2026. Arbothemamiddag in Ede over werkzaamheden die fysieke belasting veroorzaken. voor... lees meer »
Op 7 juli 2026 is het Wetsvoorstel meer zekerheid flexwerkers (hierna: wetsvoorstel Flex) aangenomen door de Eerste... lees meer »
Het kabinet schaft per 2027 de arbeidskorting af over uitkeringen voor arbeidsongeschiktheid die werkgevers betalen.
Betaalt u als werkgever een uitkering aan uw werknemer? En ontvangt deze werknemer daarnaast ook loon uit tegenwoordige dienstbetrekking? Dan verandert er vanaf 1 januari 2027 iets.
Vanaf 1 januari 2027 telt de uitkering dan niet meer mee voor de arbeidskorting als u de uitkering samenvoegt met het loon. Deze wijziging geldt bijvoorbeeld voor uitkeringen op grond van de WIA, WAO en Wajong. Ook Ziektewetuitkeringen na het einde van een dienstverband vallen hieronder.
Wat betekent dit voor een werknemer?
Het nettobedrag dat een werknemer ontvangt kan veranderen. In veel gevallen zal de werknemer netto minder ontvangen. Indien een werknemer recht heeft op inkomensafhankelijke combinatiekorting, kan deze maatregel ook daar invloed op hebben. De uitkering telt niet meer mee als inkomen uit werken.
Wat verandert er (niet) voor een werkgever?
- De maatregel leidt niet tot hogere werkgeverslasten of premies.
- Een werkgever moet de salarisadministratie aanpassen en de verantwoording in de loonaangifte aanpassen
- Een werkgever informeert zijn werknemers. Zo begrijpen zij waarom het nettobedrag vanaf de eerste betaling in januari 2027 kan afwijken van eerdere betalingen.
Vanaf september 2026 stuurt UWV brieven naar uitkeringsgerechtigden die de uitkering van de werkgever ontvangen én die naar verwachting met deze wijziging te maken krijgen. UWV weet niet hoe de wijziging voor iemand uitpakt. Dat hangt vooral af van de hoogte van het andere loon dat de werkgever nog betaalt. Daarom verwijst UWV in de brief voor vragen hierover door naar de werkgever.
Meer informatie over deze wijziging en over het berekenen van de financiële gevolgen voor de werknemer, vindt u in de Nieuwsbrief Loonheffingen 2027, uitgave 1.